Audi RS 3 LMS po raz trzeci najlepszym modelem kategorii TCR

Audi RS 3 LMS TCR
Audi RS 3 LMS, fot. Audi AG

Podstawowy model ze stajni Audi Sport customer racing może pochwalić się imponującym rekordem sezonu. Ten kompaktowy samochód wyścigowy w tym roku wystartował 1080 razy w 302 zawodach na całym świecie, odniósł 89 zwycięstw i 236 razy zapewnił swym kierowcom miejsce na podium. Co więcej, w ocenie porównawczej wszystkich samochodów wyścigowych stworzonej przez organizację WSC – twórcę i licencjodawcę kategorii TCR, Audi RS 3 LMS po raz kolejny znalazło się na pierwszym miejscu rankingu.

„Po raz trzeci na przestrzeni pięciu lat ocena WSC dowodzi, że Audi RS 3 LMS jest najbardziej udanym samochodem klasy turystycznej na świecie” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Nasz program tradycyjnie koncentruje się na zaangażowaniu w sport kliencki w różnych zawodach zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. Stąd nasze podziękowania kierujemy do zespołów jeżdżących naszymi modelami na pięciu kontynentach. Klienci wybierali Audi pomimo atrakcyjnych propozycji konkurencji, a w zamian RS 3 LMS zapewniało im spektakularne sukcesy” – dodaje.

Audi RS 3 LMS TCR
Audi RS 3 LMS TCR, fot. Audi AG

Różnorodność marek klasy turystycznej na całym świecie wciąż się zwiększa. Obecnie w kategorii TCR certyfikowane są samochody turystyczne szesnastu producentów. W ocenie WSC brane są pod uwagę globalne sukcesy uczestniczących w tej serii marek. Tytuł Modelu Roku TCR jest więc reprezentatywnym przekrojem całego świata wyścigów tej kategorii.

W zakończonym właśnie sezonie, Audi RS 3 LMS zdobyło pięć tytułów mistrzowskich w klasyfikacji kierowców prywatnych. Zdobyło również osiemnaście zwycięstw w innych kategoriach mistrzowskich na całym świecie. Dwa znakomite wyniki indywidualne są ukoronowaniem dorobku. Filipe Souza wygrał słynny Macau Guia Race, a Tom Coronel zdobył złoty medal na FIA Motorsport Games. Obaj za kierownicą RS 3 LMS generacji II.

Audi RS 3 LMS
Fot. Audi AG

Audi Sport customer racing zbudowało w tym roku 80 sztuk tego zaprezentowanego po raz pierwszy w roku 2021 samochodu turystycznego. W latach 2016 – 2021 wyprodukowano 180 sztuk sprawdzonej i wciąż popularnej pierwszej generacji RS 3 LMS. To właśnie ona w latach 2018 i 2021 zdobywała tytuł „TCR Model of the Year”.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ