BMW Group i Mercedes-Benz Mobility zamierzają sprzedać swoje wspólne przedsięwzięcie typu car-sharing „Share Now” firmie Stellantis

Stellantis
Fot. mat. prasowy

Mercedes-Benz Mobility i BMW Group zamierzają sprzedać swoje wspólne przedsięwzięcie „Share Now” firmie Stellantis. Trzy firmy podpisały niedawno porozumienie w tej sprawie i zgodziły się nie ujawniać szczegółów transakcji. Transakcja podlega również zatwierdzeniu przez odpowiednie organy antymonopolowe.

Sprzedaż spółki zależnej w zakresie car-sharingu przyczynia się do reorganizacji wspólnych przedsięwzięć w zakresie mobilności: w przyszłości akcjonariusze zamierzają skoncentrować się na dwóch centralnych obszarach biznesowych o wysokim potencjale wzrostu: multimobilność cyfrowa (Free Now) oraz usługi cyfrowe związane z ładowanie pojazdów elektrycznych (Charge Now).

Gero Götzenberger, Dyrektor ds. Strategii i Inwestycji w Mercedes-Benz Mobility powiedział: „Jesteśmy dumni, że założyliśmy segment free-floating car sharing z car2go. Chociaż Mercedes-Benz skoncentruje się bardziej na swojej podstawowej działalności w segmencie luksusowym, car sharing pozostanie ważną częścią mobilności w mieście i istotnym elementem oferty mobilności w Free Now. Dzięki Free Now i Charge Now koncentrujemy się na dwóch segmentach wzrostu, które będą nadal oferować naszym klientom pełen zakres usług mobilności w przyszłości i wspierać rozwój mobilności elektrycznej”.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ