Nowe Alpine A110 R - ekstremalna wersja A110

Alpine A110 R
Alpine A110 R, fot. mat. prasowy

Alpine A110 R jest od dawna oczekiwaną wersją, która uzupełnia gamę A 110. Jest to ekstremalna, lżejsza, bardziej agresywna wersja w gamie A110. Jest w jeszcze większym stopniu inspirowana światem wyścigów. Jednym słowem – najbardziej „radykalna”.

Nowe Alpine A110 R to uosobienie lekkości i wysokich osiągów, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wyjątkowych doznań na torach wyścigowych, ale z homologacją do poruszania się po drogach publicznych.

Alpine A110 R
Fot. mat. prasowy

A110 R – ekstremalnie ekstremalnie

A110 R wyróżnia się między innymi niższą masą samochodu. Dzięki intensywnym zabiegom obniżono jego masę do 1082 kilogramów. W porównaniu z A110 S to o 34 kg mniej. Udoskonalono również aerodynamikę samochodu, aby zwiększyć siłę docisku i zmniejszyć opór aerodynamiczny. Po raz pierwszy w gamie A110 niektóre elementy, takie jak maska, tylna klapa i dyfuzor, zostały zaprojektowane na nowo, specjalnie dla tej wersji. Na radykalny charakter nowego modelu wpływają także specjalne nastawy zawieszenia, 1,8 l silnik o mocy 300 KM i wyścigowy wystrój wnętrza, zapewniające użytkownikom niespotykanie intensywne doznania z jazdy.

Alpine A110 R
Alpine A110 R, fot. mat. prasowy

Z czasem przyspieszania od 0 do 100 km/h, wynoszącym zaledwie 3,9 sekundy nowe Alpine A110 R przekracza kolejne granice sportowych osiągów. Dzięki zaangażowaniu w wyścigi marka dysponuje wiedzą i doświadczeniem najwyższej klasy, które wykorzystała w projektowaniu kolejnej wersji i jest bardziej niż kiedykolwiek gotowa do bicia wszelkich rekordów okrążeń na torze. Samochód produkowany we Francji, w Dieppe w zakładzie Alpine im. Jeana Rédélégo, otwiera oczywiście nowy rozdział w zakresie know-how marki w produkcji samochodów sportowych.

Alpine A110 R
Alpine A110 R, fot. mat. prasowy
Alpine A110 R
Fot. mat. prasowy
Alpine A110 R
Alpine A110 R, fot. mat. prasowy

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ