Nowe BMW X1 i w pełni elektryczne BMW iX1

Nowe BMW X1
BMW iX1 xDrive30, fot. mat. prasowy

Podstawowa seria BMW X staje się teraz jeszcze bardziej atrakcyjna. W swojej trzeciej generacji nowe BMW X1 prezentuje bardziej wyrazistą stylistykę, bardziej komfortowe wnętrze, zaawansowane rozwiązania cyfrowe – i po raz pierwszy napęd elektryczny. Nowe BMW iX1 łączy spontaniczną radość z jazdy i nowoczesną wszechstronność z mobilnością bez lokalnej emisji spalin.

Ponadto nowy system operacyjnym BMW 8 i zakrzywiony wyświetlacz BMW, a także znacznie rozszerzona oferta systemów automatyzacji jazdy i parkowania demonstrują przyszłościowy charakter samochodu typu Sports Activity Vehicle (SAV) w segmencie kompaktowym premium.

Dzięki solidnemu wyglądowi i wszechstronności nowe BMW X1 daje autentyczne poczucie wolności i niezależności w codziennej jeździe i w podróżach. Nowoczesna stylistyka i wyśmienita jakości wnętrza, a także znacznie bogatsze wyposażenie standardowe w porównaniu z poprzednim modelem podkreślają jego dojrzały charakter premium.

W momencie wprowadzenia na rynek w październiku 2022 r. do wyboru będą dwa silniki benzynowe i dwa wysokoprężne, które będą współpracować standardowo z 7-stopniową skrzynią Steptronic z podwójnym sprzęgłem i w zależności od modelu będą oferować napęd przedni lub inteligentny napęd na wszystkie koła BMW xDrive. Niedługo potem pojawi się w pełni elektryczne BMW iX1 xDrive30 (zużycie energii w cyklu mieszanym: 18,4–17,3 kWh/100 km; emisja CO2: 0 g/km; prognoza na podstawie dotychczasowego stanu rozwoju pojazdu), a także dwa modele hybrydowe plug-in oraz dwa inne warianty z konwencjonalnym napędem i 48-woltową technologią mild hybrid. Nowe BMW X1 produkowane będzie w zakładach BMW Group w Regensburgu, gdzie po raz pierwszy na jednej linii montowane będą modele z napędem spalinowym, hybrydowymi plug-in oraz elektrycznym.

BMW iX1 umożliwi radość z jazdy bez lokalnej emisji spalin w globalnie rosnącym segmencie pojazdów, a tym samym szczególnie szerokiej grupie docelowej. W rezultacie kompaktowy SAV z najnowszą technologią BMW eDrive będzie silnym bodźcem do przyspieszenia rozwoju elektromobilności. Postęp w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w porównaniu z poprzednim modelem to oprócz konsekwentnej elektryfikacji większe wykorzystanie zielonej energii elektrycznej w produkcji i łańcuchu dostaw oraz większe wykorzystanie surowców wtórnych i materiałów naturalnych.

Nowe BMW X1
BMW iX1 xDrive30, fot. mat. prasowy

BMW X

Design: nowoczesna stylistyka powierzchni, mocniejsza prezencja i solidny wygląd w typowym stylu BMW X. W trzeciej generacji stylistyka powierzchni, kontury i szlachetne detale w wyglądzie zewnętrznym BMW X1 bardziej niż kiedykolwiek dotąd podkreślają jego tożsamość jako samochodu typu Sports Activity Vehicle. Jego charakterystyczne cechy to atletyczne proporcje, niemal kwadratowe nadkola oraz stylistyka przodu i tyłu typowa dla modeli BMW X.

Pionowy przód sprawia, że nowe BMW X1 znacznie zyskuje na prezencji. Wyróżnia się płaskimi reflektorami diodowymi, dużą, niemal kwadratową atrapą chłodnicy BMW, liniami w kształcie X biegnącymi na zewnątrz i przyciągającymi wzrok chromowanymi wstawkami w dolnym wlocie powietrza. Opcjonalnie oferowane są diodowe reflektory adaptacyjne z matrycowymi światłami drogowymi, pulsującymi kierunkowskazami i adaptacyjnym rozsyłem światła.

Dynamicznie wydłużoną sylwetkę nowego BMW X1 charakteryzują ekspresyjnie wymodelowane powierzchnie i długa linia dachu. Z tyłu poziome linie, płaska szyba pokrywy bagażnika, efektowne lampy diodowe i wystające nadkola tworzą wygląd typowy dla samochodów SAV.

Solidny wygląd nowego BMW X1 można dodatkowo podkreślić poprzez elementy stylistyczne modelu xLine, np. atrapę osłony podwozia.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ