Nowy Fiat 500 porusza flash moba pod tytułem „Buongiorno, Dolce Vita”

Fiat 500 flash mob
Fot. mat. prasowy Fiat

Nowy Fiat 500, symbol włoskiego dolce vita na całym świecie, jest idealnym towarzyszem flash moba pod tytułem „Buongiorno, Dolce Vita” zorganizowanego przez włoską wytwórnię płytową CAM Sugar, przy wsparciu SIAE (Società Italiana degli Autori ed Editori) i pod patronatem Festiwalu Filmowego w Rzymie.

Muzycy Orkiestry Roma Sinfonietta z udziałem flash moba zatytułowanego „Buongiorno, Dolce Vita” na cześć partytury maestro Nino Roty, dotarli na miejsce za kierownicą elektrycznej ikony, nowego Fiata 500. Trzynastu muzyków we frakach pokonało drogę do Fontanny di Trevi, niosąc walizki w różnych kształtach. Po dotarciu do kultowej fontanny, wyjąwszy instrumenty, przez dziesięć magicznych minut zagrali melodię „La Dolce Vita” przed z pewnością oszołomioną publicznością.

Nowy Fiat 500 to kultowy model włoskiego dolce vita w swej całej okazałości. Co więcej, związek między nowym Fiatem 500 a melodią ma głębokie korzenie: oryginalna melodia, która została nagrana do filmu Federico Felliniego „La Dolce Vita”, została ponownie odkryta przez markę FIAT w archiwum CAM Sugar i wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa spotu „The Driver” nakręconego z udziałem Leonardo Di Caprio, aktywisty na rzecz ochrony środowiska i laureata Oscara. W tym samym archiwum znajdują się arcydzieła historii filmu, w tym muzyka z „Amarcord” autorstwa Nino Roty, wykorzystana jako dźwięk ostrzegający pieszych, tzw. AVAS w nowym Fiacie 500.

Fiat 500 flash mob
Fot. mat. prasowy

Wydarzenie było również okazją do świętowania arcydzieła Felliniego, gdyż w tym roku przypada 60. rocznica zdobycia przez film Oscara w kategorii za najlepsze kostiumy. Z tej okazji CAM Sugar wydaje zremasterowaną po raz pierwszy na podwójnym winylu i w wersji cyfrowej płytę z udziałem spadkobierców Nino Roty i Federico Felliniego.

Muzycy zagrali melodię „La Dolce Vita” przed z pewnością oszołomioną publicznością

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ