Polscy kierowcy wybierają Alfę Romeo

Polscy kierowcy Alfa Romeo
Alfa Romeo, fot. mat. prasowy

Dobra passa Alfy Romeo w Polsce trwa! W zeszłym miesiącu należąca do koncernu Stellantis marka zanotowała wzrost sprzedaży aż o 16,67% w porównaniu z lutym 2022 r. Co więcej, Alfa Romeo wyprzedziła o blisko 2% ogólny trend wzrostowy lutowej sprzedaży samochodów osobowych nad Wisłą.

Za świetnymi wynikami marki stoi budząca pożądanie gama sportowych modeli i doceniane przez polskich klientów korzyści w postaci 5-letniej gwarancji Maximum Care oraz 3-letniego pakietu serwisowego Easy Care, dostępnych w cenie auta.

„Marka Alfa Romeo jest jedną z nielicznych marek na polskim rynku budzącą prawdziwe emocje, zarówno u pasjonatów motoryzacji, jak i u zwykłych klientów. Te emocje podgrzały ostatnie premiery, które sprawiły, że marka nabrała wiatru w żagle, a to dopiero początek. Dla polskiego klienta mamy ofertę idealną – z jednej strony podkreślający status samochód kultowej marki, z drugiej zaś – zaspokojenie potrzeby racjonalnego wyboru, które zapewnia unikatowa na polskim rynku oferta 5-letniej gwarancji i 3-letniego pakietu serwisowego” – powiedział Rafał Grzanecki, dyrektor Alfy Romeo w Polsce.

Alfa Romeo w ostatnich latach z coraz większym sukcesem przebija się do świadomości polskich nabywców aut osobowych klasy premium. Jej unikalna gama modelowa wyróżnia się na rynku zapierającym dech designem, sportowym charakterem i wyjątkowymi doświadczeniami z jazdy, za którymi idą najwyższa jakość techniczna i niezawodność w codziennej eksploatacji.

Marka, pewna swojej oferty, premiuje każdy zakup 5-letnią gwarancją Maximum Care z limitem przebiegu wynoszącym aż 200 tys. km, do którego od tego roku dokłada również pakiet serwisowy na 3 lata z limitem do 45.000 kilometrów. Obie usługi są dostępne w cenie auta, co stanowi absolutny hit na rynku. Korzyścią dla klientów jest również lokalizacja produkcji wszystkich modeli marki w zakładach we Włoszech, co oprócz gwarancji jakości skutkuje także szybkim, bo zaledwie dwu-trzymiesięcznym procesem dostarczenia samochodu, od momentu jego zamówienia, produkcji i dostawy do polskiego salonu sprzedaży. Z kolei nabywcom, którzy nie chcą czekać na skonfigurowane wedle życzenia auto, doradcy handlowi Alfy Romeo mogą zaoferować od ręki egzemplarze z dostępnych, lokalnych parków dealerskich, w najpopularniejszych wersjach i opcjach wyposażenia.

Premiery Alfy Romeo

Alfa Romeo, doceniając zainteresowanie polskich klientów, otworzyła rok kluczowymi premierami. Do salonów sprzedaży wjechały właśnie zapowiadane od jesieni odświeżone modele Giulia i Stelvio MY23 nowej generacji. Design obu aut, wpisujących się w kategorię „ruchomych dzieł sztuki”, dziś stał się jeszcze bardziej uwodzicielski i uwspółcześniony. Zmianie uległa przednia sekcja obu modeli, która dzięki unikalnemu wykończeniu osłony chłodnicy i dolnych wlotów powietrza na nowo interpretuje słynny grill „Trilobo”.

Polscy kierowcy Alfa Romeo
Nowa Alfa Romeo Stelvio, fot. mat. prasowy

Główna modyfikacja zaszła jednak w obszarze reflektorów – Giulia i Stelvio otrzymały matrycowe reflektory adaptacyjne Full-LED. Znawcy marki z pewnością rozpoznają w ich liniach stylistykę nawiązującą do kultowej Alfy Romeo SZ Zagato czy koncepcyjnego Proteo. Na nowy poziom inżynierowie Alfy Romeo wznieśli też technologię i łączność ze światem oferowane przez oba auta – nowy, w pełni cyfrowy zestaw zegarów o historycznym „teleskopowym” kształcie, z ekranem TFT o przekątnej 12,3 cala, i platforma „Alfa Connect Services” oferują najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa w samochodzie.

Wraz z najnowszą generacją Giulii i Stelvio pojawia się również, znana już z modelu Tonale, technologia NFT (Non-Fungible-Token), która opierając się na koncepcji „blockchain card”, za zgodą właściciela generuje certyfikat, w którym są zapisywane dane dotyczące okresu eksploatacji pojazdu. Certyfikat może być wykorzystany na rynku wtórnym jako gwarancja, że samochód był prawidłowo serwisowany i utrzymywany, co ma pozytywny wpływ na jego wartość rezydualną.

SUV Tonale

Gamę Alfy Romeo poszerza również wprowadzony właśnie do sprzedaży SUV Tonale z napędem PHEV Q4 (Plug-In Hybrid), najbardziej wydajny model w historii marki, będący pierwszym krokiem w kierunku sportowej jazdy przyszłości. Modelem tym Alfa Romeo rozpoczyna ewolucję od zerowej liczby pojazdów zelektryfikowanych (początek 2022 roku) do pełnej gamy samochodów o zerowej emisji (w 2027 roku). Tonale Plug-In Hybrid Q4 to najbardziej sportowa wersja w gamie o najwyższej klasy zwinności i dynamice jazdy. Jej hybrydowy silnik Q4 typu plug-in hybrid dostarcza łączną moc 280 KM, a dzięki napędowi na wszystkie koła Q4 oferuje najwyższą przyczepność i bezpieczeństwo.

W punktach dealerskich Alfy Romeo klienci mogą umówić się na jazdę testową i zapoznać się z licznymi produktami finansowymi, ułatwiającymi zakup samochodów zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Pełna gama modelowa dostępna jest na stronie alfaromeo.pl.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ