Pracownicy Audi przekazują nowe samochody firmowe piłkarzom Bayernu Monachium

Audi Bayern Monachium
Fot. mat. prasowy Audi

Trzydziestu pracowników Audi na długo zapamięta to wydarzenie. Mieli oni okazję dostarczyć nowe elektryczne samochody służbowe z Audi Forum w Ingolstadt, do siedziby Bayernu w Monachium przy Säbener Straße. Osobiście przekazali je zawodowym piłkarzom tego klubu. W siedzibie Bayernu odbyło się też spotkanie z członkami zarządu FC Bayern, Oliverem Kahnem i Andreasem Jungiem. Oprowadzając pracowników Audi po boiskach treningowych, Giovane Élber opowiedział przy okazji kilka anegdot na temat klubu i zawodników.

Tegoroczne oficjalne przekazanie nowej floty pojazdów dla piłkarzy Bayernu nie odbyło się jak zwykle w Ingolstadt, lecz na Säbener Straße w Monachium. Trzydziestu pracowników Audi skorzystało z wyjątkowej okazji, by zabrać piętnaście pojazdów do Monachium i dostarczyć je bezpośrednio zawodowcom z Bayernu. Było to dla piłkarzy i działaczy klubu mistrza Niemiec pierwszym w historii tego typu wydarzeniem. Pracownicy mieli okazję spotkać się też z członkami zarządu FC Bayern, Oliverem Kahnem i Andreasem Jungiem. Giovane Élber oprowadził ich przy tej okazji po boisku treningowym o powierzchni 80 000 metrów kwadratowych, dając wgląd w kulisy codziennej pracy obecnych mistrzów Niemiec w piłce nożnej. Pia Hackner z działu rozwoju technicznego powiedziała przy tym: „Moi przyjaciele i ja często bywamy na trybunie południowej Allianz Areny, ale zobaczenie zawodników z bliska to przeżycie, które zdarza się raz w życiu. To wspomnienie pozostanie ze mną na długo„.

Audi Bayern
Fot. mat. prasowy Audi

Audi wspiera FC Bayern Monachium od 2002 roku

Zawodnicy i działacze FC Bayern Monachium jeżdżą teraz w pełni elektrycznymi modelami premium Audi RS e-tron GT, Audi Q4 e-tron i Audi e-tron Sportback. Podczas uroczystości przekazania zaprezentowano również Audi RS e-tron GT FC Bayern concept – model o wyjątkowym designie upamiętniającym dwudziestolecie współpracy. Przód i dach tego samochodu są „ubrane w jubileuszową koszulkę”, a z tyłu widnieje herb klubu FC Bayern Monachium.

Audi wspiera najbardziej utytułowany niemiecki klub piłkarski od 2002 roku. Marka z czterema pierścieniami w logo jest też od 2011 roku udziałowcem FC Bayern München AG. W 2021 roku Audi zaczęło wspierać także drużynę kobiet FC Bayern. Szef marki Audi Henrik Wenders mówi: „To partnerstwo pokazuje, jak dwie silne marki autentycznie kształtują przyszłość. Kiedy wyobraźnia i pasja łączą się ze sobą, efektem są wielkie osiągnięcia. To właśnie łączy FC Bayern i Audi”. Nowe pojazdy piłkarzom FC Bayern przekazali reprezentujący Audi Philipp Noack, szef sprzedaży w Niemczech i Christian Schüller, szef marketingu sportowego, działu piłki nożnej.

Audi Bayern Monachium
Fot. mat. prasowy Audi

Oliver Kahn, prezes zarządu FC Bayern Monachium, powiedział wtedy: „FC Bayern ma szczęście, że już od ponad 20 lat ma u swego boku Audi – niezawodnego partnera. Łączy nas to, że stale dążymy do perfekcji i zawsze myślimy przyszłościowo, na przykład w kwestii mobilności. Naszym wspólnym celem jest pozostanie wraz z Audi na dalekosiężnej, przyszłościowej drodze do sukcesu”.

Nowe pakiety Competition dla Audi RS 4 Avant i Audi RS 5

Wspólna droga do elektrycznej przyszłości

Audi zapowiedziało swoją elektryczną przyszłość około cztery lata temu, prezentując Audi e-tron. Od tego czasu firma konsekwentnie realizowała swoją mapę drogową i obecnie oferuje gamę ośmiu modeli w pełni elektrycznych. Do 2026 roku będzie ich ponad dwadzieścia. Od tego momentu Audi będzie wprowadzać na rynek globalny wyłącznie modele w pełni elektryczne.

Samochody piłkarzy Bayernu Monacihum
Fot. mat. prasowy Audi

Wspólnie z FC Bayern, Audi podnosi świadomość na temat koncepcji elektrycznej mobilności. Swoją wspólną podróż w kierunku zrównoważonej mobilności FC Bayern i Audi rozpoczęły we wrześniu 2020 roku. Od tego czasu flota klubu jest konsekwentnie elektryfikowana. Wielu piłkarzy i działaczy klubu porusza się obecnie po drogach pojazdami w pełni elektrycznymi. Absolutną nowością jest tu Audi Q8 e-tron, które zostało zaprezentowane zaledwie wczoraj, 9 listopada. Jako topowy model w portfolio elektrycznych SUV-ów i crossoverów, Q8 e-tron może pochwalić się zoptymalizowaną koncepcją napędu, poprawioną aerodynamiką, wyższą mocą ładowania i powiększoną pojemnością akumulatorów.

Audi Bayern Monachium
Fot. mat. prasowy Audi

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ