Roadiaq – dziewiąty Samochód Studencki Škody, czyli kamper i mobilne biuro dla współczesnych odkrywców

Skoda Roadiaq
Fot. mat. prasowy

Dziewiąty Samochód Studencki Škody nosi nazwę Škoda Roadiaq, która podkreśla ducha żądnego przygód, współczesnego odkrywcy. To camperowa i mobilna wersja biurowa modelu Enyaq w pełni zbieżna z aktualnym hasłem marki „Let´s Explore”.

W tegorocznej edycji projektu 29 studentów Centrum Praktyk Škody w Mladá Boleslav przekształciło elektrycznego SUV-a Škodę Enyaq w wielofunkcyjnego kampera i mobilne biuro z wnętrzem wypełnionym ekologicznymi materiałami. Roadiaq oferuje dużo miejsca zarówno do wypoczynku jak i pracy oraz wyposażony jest w wiele przemyślanych rozwiązań, które je ułatwiają. Samochód posiada napęd na wszystkie koła, który pomoże współczesnym odkrywcom wybrać się gdziekolwiek zechcą.

Skoda Roadiaq
Fot. mat. prasowy

– Projekt Samochodu Studenckiego umożliwia naszym uczniom praktyczne zastosowanie nowo zdobytej wiedzy. Studenci aktywnie uczestniczą w całym procesie projektowania i produkcji nowego pojazdu – od pierwszych papierowych szkiców po planowanie, organizację i ostateczny montaż. Ta coroczna, wyjątkowa pod względem zakresu, inicjatywa daje studentom szansę na przedstawienie swoich własnych kreatywnych propozycji i inteligentnych pomysłów – mówi Martin Slabihoudek, dyrektor Szkoły Zawodowej Škoda.

Nowy projekt dachu – więcej miejsca do pracy i relaksu

W procesie uczniów wspierają ich nauczyciele i specjaliści z wielu działów Škody: projektowego, rozwoju technicznego, produkcji czy IT, a także zewnętrzni specjaliści od konwersji kamperów. Oficjalna prezentacja nowej Škody Roadiaq zaplanowana jest na czerwiec 2023 roku. Długość, szerokość i rozstaw osi pojazdu pozostają prawie niezmienione. Jednak przy 1966 milimetrach Škoda Roadiaq jest o całe 35 centymetrów wyższa od standardowego Enyaqa – głównie dzięki nowemu dachowi, który ma zapewniać dużo miejsca do pracy i wypoczynku. Ogniwa słoneczne generują dodatkową energię dla części mieszkalnej pojazdu, a auto można również podłączyć do zewnętrznego źródła zasilania na kempingach lub parkingach dla kamperów.

Zrównoważone materiały we wnętrzu i w pełni funkcjonalny sprzęt IT

Aby móc faktycznie korzystać z nowo opracowanego dachu, studenci musieli całkowicie przeprojektować tylną klapę pojazdu. Element ten zapewnia teraz dostęp do małej kuchni zintegrowanej z dawnym bagażnikiem. Co więcej, tylną klapę można wyposażyć w namiot, aby zapewnić jeszcze więcej przestrzeni mieszkalnej za pojazdem. Stałe połączenie internetowe umożliwia użytkownikom pracę i przesyłanie strumieniowe wideo z dowolnego miejsca. Oprócz w pełni funkcjonalnego wyposażenia IT, Škoda Roadiaq może poszczycić się także wnętrzem i tapicerką siedzeń wykonanymi z trwałych, zrównoważonych materiałów.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ