Samochody solarne Lightyear 2 będą dostępne w wynajmie od Arval

Samochody solarne Lightyear 2
Fot. mat. prasowy

Lightyear, holenderska firma z sektora hi-tech, produkująca pojazd Lightyear 0, pierwszy na świecie samochód elektryczny zasilany energią słoneczną, podpisała umowę przedwstępną z firmą Arval z Grupy BNP Paribas, europejskim liderem w zakresie wynajmu długoterminowego pojazdów z pełną obsługą.

Zamówienie dotyczy 10 000 sztuk solarnego pojazdu elektrycznego Lightyear 2, budowanego z myślą o rynku masowym. Partnerstwo to pozwoli klientom korporacyjnym i konsumentom z kluczowych rynków Arval w Europie doświadczyć mobilności opartej na czystej energii słonecznej.

Wstępne zamówienia na model Lightyear 2 od partnerów z segmentu B2B sięgają obecnie 21 000 egzemplarzy. To odpowiada sprzedaży o wartości 840 milionów euro. Tydzień temu firma Lightyear uruchomiła dla konsumentów możliwość zapisywania się na listę oczekujących na model Lightyear 2. Zapewnia to pierwszeństwo w składaniu zamówień przedpremierowych, które rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Partnerstwo oparte na wspólnych wartościach

Arval i Lightyear mają podobne ambicje dotyczące działań na rzecz zrównoważonej mobilności. Partnerstwo ma na celu wsparcie Lightyear w wejściu na rynek konsumencki w latach 2023/24. Nie tylko w Europie, ale także szerzej, na innych rynkach międzynarodowych.

Samochody solarne Lightyear 2
Fot. mat. prasowy

– Technologia Lightyear jest sprawdzona, przystępna cenowo i przyjazna dla środowiska. Dlatego będzie stanowić doskonałe uzupełnienie naszej floty – mówi Alain van Groenendael, prezes i dyrektor generalny Arval. – Naszą ambicją jest wynajmowanie 700 000 zelektryfikowanych pojazdów globalnie, w ramach finansowanej przez nas floty do 2025 roku. Z niecierpliwością czekamy na włączenie do niej 10 000 samochodów Lightyear 2. Pomogą nam one nie tylko osiągnąć ten cel, ale także zapewnić naszym klientom optymalne rozwiązanie. Odpowiada ono na ich potrzeby związane z transformacją energetyczną i wyzwaniami infrastrukturalnymi w Europie – dodaje.

Czysta mobilność dla wszystkich

– Oprócz oferowania solarnych samochodów elektrycznych klientom indywidualnym, Arval jako firma świadcząca usługę wynajmu, odgrywa kluczową rolę w szerokim rozpowszechnieniu naszej technologii. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i możliwość korzystania z wiedzy oraz międzynarodowego zasięgu Arval przy wprowadzaniu na rynek modelu Lightyear 2 – mówi Lex Hoefsloot, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Lightyear.

Lightyear 2 to odpowiedź na potrzebę zapewnienia wygodnego rozwiązania w zakresie zeroemisyjnej mobilności. Dzięki panelom słonecznym umieszczonym na dachu i masce samochodu, możliwe będzie podwojenie zasięgu pojazdu. Będzie to ponad 800 km na jednym ładowaniu. W efekcie, samochód solarny będzie można ładować trzy razy rzadziej, w porównaniu do przeciętnego pojazdu elektrycznego. Wszystko to przy cenie poniżej 40 000 euro. Model Lightyear 2 jest kolejnym krokiem firmy Lightyear w kierunku udostępnienia czystej mobilności dla każdego.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ