Škoda Kodiaq: premiera drugiej generacji już jesienią tego roku!

Škoda Kodiaq
Premiera Škody Kodiaq drugiej generacji już jesienią tego roku, fot. mat. prasowy

Škoda rozpoczęła kompleksową adaptację linii montażowej modelu Kodiaq nowej generacji w Kvasinach. Producent zainwestuje w jej przebudowę 12 milionów euro. Powstały już pierwsze auta pilotażowe, a produkcja seryjna rozpocznie się w przyszłym roku. Oferujący do siedmiu miejsc SUV będzie dostępny również w wersji hybrydowej typu plug-in.

– Przygotowania do produkcji Škody Kodiaq drugiej generacji idą pełną parą. Jak zwykle wykorzystujemy istniejącą infrastrukturę, jednocześnie sprytnie integrując nowe technologie. Kompleksowe dostosowanie i dalsze zabezpieczenie linii montażowej, która nadal działa, jest bardzo wymagającym zadaniem zarówno pod względem technicznym, jak i logistycznym. Jednocześnie z powodzeniem dokonaliśmy redystrybucji i optymalizacji produkcji naszych modeli, dzięki czemu byliśmy w stanie uwolnić dodatkowe moce produkcyjne – Michael Oeljeklaus, członek zarządu Škoda Auto ds. produkcji i logistyki.

Škoda Kodiaq
Premiera Škody Kodiaq drugiej generacji już jesienią tego roku, fot. mat. prasowy

Wariant hybrydowy typu plug-in

Podobnie jak jego poprzednik, nowy model będzie produkowany w fabryce w Kvasinach – na tej samej linii montażowej co modele Karoq i Superb. Aby uwzględnić również przyszłe wymagania, producent zainwestuje około 12 milionów euro w przebudowę linii produkcyjnej, przy czym została już ona przygotowana do produkcji modelu Kodiaq z hybrydowym układem napędowym typu plug-in. Inwestycje obejmują integrację istniejących technologii, takich jak manipulatory, montaż podwozia i przenośniki, a także modyfikację robotów. Każdego dnia z linii montażowej powinno zjeżdżać do 410 egzemplarzy modelu Kodiaq drugiej generacji.

Škoda Kodiaq prekursorem kampanii SUV-ów

Škoda zaprezentuje drugą generację modelu Kodiaq jesienią tego roku, a premiera rynkowa nastąpi w 2024 roku. Producent samochodów przenosi swojego największego SUV-a na nowy poziom zarówno pod względem bezpieczeństwa, technologii jak i wszechstronności. Nowa Škoda Kodiaq będzie miała wszystkie warunki, aby kontynuować sukces swojego poprzednika.

Ponad 800 000 wyprodukowanych egzemplarzy i ponad 40 nagród

Od globalnej premiery 1 września 2016 roku Škoda wyprodukowała ponad 800 000 egzemplarzy modelu Kodiaq w swoich fabrykach w Czechach, Ukrainie, Chinach, Indiach i – do początku 2022 roku – także w Rosji. Škoda Kodiaq wprowadziła do segmentu marki fascynujący i krystaliczny język projektowania. Największy SUV zachwycił zarówno klientów, jak i dziennikarzy magazynów branżowych – ponad 40 międzynarodowych nagród świadczy o jego wyjątkowych właściwościach i niezwykłej popularności na światowych rynkach.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ