Świąteczny prezent Motowizji – specjalny jubileuszowy odcinek Motoikon

Motoikon Motowizja
Fot. mat. prasowy

Od 2018 roku na antenie Motowizji opowiadane są historie najwybitniejszych postaci polskiej motoryzacji i sportów motorowych. Do tej pory w cyklu Motoikony pojawiło się czterdziestu dziewięciu bohaterów.

W pięćdziesiątym, jubileuszowym będą oni wszyscy. Z okazji świąt Bożego Narodzenia kanał motoryzacyjny przygotował specjalny odcinek, w którym przypomni najciekawsze fragmenty każdej z rozmów.

Pięć lat temu w Motowizji zadebiutowała nowa seria o legendach polskiej motoryzacji. Jedną z pierwszych postaci był Sobiesław Zasada, legendarny kierowca, który odnosił sukcesy nie tylko w Europie, ale i na świecie, zostając jednocześnie jedną z największych postaci polskiego sportu. W ramach serii Motoikony swoje historie opowiadali mistrzowie z niemalże każdej dziedziny motorsportu, ale także świata szeroko pojętej motoryzacji.

Nowe pokolenia widzów mogły dowiedzieć się jak wyglądała rywalizacja w czasach powojennych za sprawą Longina Bielaka, posłuchać Tomasza Szczęsnego, który opowiada o budowie legendarnych polskich samochodów rajdowych czy przekonać się jak wyglądała złota era rajdów w Polsce, kiedy na odcinkach tłumy oglądały Mariana Bublewicza, Krzysztofa Hołowczyca czy Leszka Kuzaja.

Na przestrzeni lat przed kamerami Motowizji opowiedziano historie 49. osób. Pięćdziesiątym bohaterem zostali oni wszyscy. W specjalnym wydaniu świątecznym zobaczyć będzie można wybrane momenty z każdego odcinka Motoikon, które pokrótce opowiedzą historię motorsportu i motoryzacji w Polsce, a także pokażą tym, którzy nie znają tego cyklu, że warto się nim zainteresować.

Motoikony – odcinek jubileuszowy. Zobacz zapowiedź:

– Pomysł stworzenia serii Motoikony wynikał z potrzeby uhonorowania najwybitniejszych postaci polskiej motoryzacji. Mamy wspaniałą historię pełną sukcesów, ale w ostatnich latach została lekko zapomniana. W mediach masowych ciężko było znaleźć wspomnienia tych wybitnych postaci. Dlatego powstały Motoikony. Czujemy, że jest to program misyjny i wielokrotnie otrzymywaliśmy podziękowania za podtrzymywanie tradycji, za przypominanie najwybitniejszych z wybitnych. Jestem pewien, że kolejna „pięćdziesiątka” pojawi się bardzo szybko – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Motoikony: 50 – odcinek jubileuszowy, odbędzie się w piątek, 23 grudnia o godz. 21:00. Święta w Motowizji to tradycyjnie także okres podsumowań mijających 12 miesięcy w sportach motorowych. W ramach specjalnego pasma bożonarodzeniowego opowiemy o rywalizacji między innymi w RSMP, ADAC GT Masters, MPRC, HRSMP, Ferrari Challenge Europe, a także innych cyklach, które gościły na antenie kanału motoryzacyjnego.

Świąteczny rozkład jazdy w Motowizji:

  • RSMP Raport: podsumowanie sezonu – piątek, 23 grudnia, godz. 20:00
  • FIA ETRC: podsumowanie sezonu – sobota, 24 grudnia, godz. 16:40
  • ADAC GT Masters: podsumowanie sezonu – niedziela, 25 grudnia, godz. 13:35
  • Porsche Carrera Cup Deutschland: podsumowanie sezonu – niedziela, 25 grudnia, godz. 14:05
  • Ferrari Challenge Europe: podsumowanie sezonu – niedziela, 25 grudnia, godz. 14:35
  • HRSMP: podsumowanie sezonu – poniedziałek, 26 grudnia, godz. 13:00
  • Formula Regional European Championship: podsumowanie – poniedziałek, 26 grudnia, godz. 14:30

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Toyota Hilux

Toyota Hilux kończy 55 lat!

Toyota Hilux to legenda aut użytkowych, a w wielu miejscach na świecie niezastąpiony środek transportu. Pickup Toyoty słynie zarówno z możliwości terenowych, jak i z

Dacia segment C

Dacia rusza z ofensywą w segmencie C

Dacia rozpoczyna ofensywę w segmencie C oraz wdrażanie planów rozbudowy potencjału produkcyjnego, które umożliwi powiększenie gamy modeli. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu konkurencyjnej i niezwykle