Targi SEMA Show 2022. Ford zaprezentował 10 wyjątkowych samochodów z częściami i akcesoriami Ford Performance

Targi SEMA Show 2022
ARB Bronco, fot. mat. prasowy

Ford nawiązał współpracę z wiodącymi firmami tuningowymi i producentami części, którzy pomogli mu opracować 10 unikalnych wersji najpopularniejszych modeli. W ten sposób przedstawiono możliwości personalizacji aut za pomocą setek części Ford Performance i oryginalnych akcesoriów marki Ford.

– Skonstruowaliśmy samochody Forda tak, aby klienci szybko mogli je personalizować. Jest to możliwe dzięki łatwo dostępnym punktom mocowania akcesoriów. Wybór akcesoriów jest ogromny, a wszystkie projektowaliśmy już w fazie tworzenia danego modelu – powiedział Eric Cin, dyrektor Forda ds. personalizacji pojazdów i akcesoriów. – Współpracujemy z firmami z rynku wtórnego i udostępniamy im projekty naszych produktów. Dzięki temu klienci mogą personalizować i udoskonalać swoje samochody, które przez to stają się wyjątkowe.

W ciągu dwóch lat zyski Forda ze sprzedaży akcesoriów wzrosły o 40 procent. Do tej pory detaliści sprzedali ponad milion fabrycznych akcesoriów do Bronco – modelu, który spośród całej gamy Forda najczęściej jest poddawany personalizacji przez właścicieli.

Poniżej szczegóły na temat modeli zaprezentowanych podczas targów SEMA. Większość akcesoriów będzie dostępna w sprzedaży, z wyjątkiem części niestandardowych, które przygotowano wyłącznie na tę ekspozycję. Zespół ds. personalizacji samochodów Forda stworzył dwa niestandardowe i niepowtarzalne modele, w których zastosowano wiele akcesoriów Forda i części Ford Performance. To Fordy F-150 Lightning i Maverick, które wybrano po to, aby zaprezentować wszystko, co najlepsze w dziedzinie personalizacji auta.

Przedstawione akcesoria można kupić u lokalnych dilerów Forda lub zamówić online z bezpośrednią dostawą. Klienci mają możliwość zamontować części u dilera lub we własnym zakresie. Części zakupione wraz z samochodem można włączyć do miesięcznej raty.

Mustang Mach-E: Prawdziwie wyjątkowy Mustang

Twórca: Dom Tucci Design (Tucci Hot Rods) / Kay Automotive Graphics

Wyposażenie: Shadow Black GT, akumulator o zwiększonym zasięgu

Zaczynając od Forda Mustanga Mach-E GT z dwoma silnikami, ogromnym momentem obrotowym i napędem na cztery koła, samochód Tucci Hot Rods ma potężny spojler na pokrywie bagażnika z tyłu, poszerzane błotniki wykonane przez Tucci w technice druku 3D, formowane próżniowo przezroczyste osłony obręczy kół i przedni spliter również wydrukowany w 3D. Niestandardowy lakier Kay Automotive dopełnia wyjątkowego stylu.

Samochód zaprezentowany przez Tucci wyposażono w nakładki na progi z Ford Accessories, emblematy na drzwiach i tylnej klapie z logo GT. Kabina jest wyposażona w kamerę z obiektywem o kącie widzenia 140 stopni na desce rozdzielczej także z Ford Accessories, dwa fotele Recaro, sportowe pasy bezpieczeństwa z centralną klamrą i ​​detale w kontrastowym kolorze. Wszystko razem zapewnia agresywny wygląd i powstało na platformie, która jest gotowa do personalizacji.

Mustang Mach-E Dom Tucci i Kay Automotive prezentuje kierunek rozwoju estetyki elektrycznego SUV-a Forda po liftingu. Modyfikacje Tucci zastosowane w Fordzie Mustangu Mach-E GT wspierają zarówno stylistykę, jak i osiągi.

Tucci Mustang
Tucci Mustang, fot. mat. prasowy

Bronco Sport: off-roadowe dziedzictwo

Twórca: Yakima / Hypertech

Wyposażenie: 2,0-litrowy silnik EcoBoost, Badlands, Velocity Blue

Jak daleko z utartej ścieżki może zjechać Ford Bronco Sport z roku modelowego 2022?

Na to pytanie ma odpowiedzieć customowy egzemplarz terenowego Heritage Bronco Sport autorstwa Yakima i Hypertech. SUV jest wyposażony w przenośną sprężarkę powietrza ARB, terenowy zestaw naprawczy, dodatkowe oświetlenie zewnętrzne na dachu i w przednim zderzaku oraz w osłonę pokrywy silnika Aeroskin.

Wykorzystano następujące elementy Ford Performance Parts – oświetlenie słupka A RIGID Industries, belkę z lampami na dachu, zmodyfikowany układ wydechowy Borla, terenowy zestaw naprawczy oraz akumulator NOCO GB-70, zapewniający najwyższą wydajność w terenie.

SUV Bronco Sport przygotowany przez firmy Yakima i Hypertech jest przykładem idealnego połączenia technologii i możliwości w terenie. Imponujące osiągi w terenie Bronco Sport potęguje zastosowanie części Ford Performance Parts. Namiot na dachu, zewnętrzne oświetlenie, system nagłośnienia oraz prysznic dają możliwość komfortowego udziału w długich wyprawach terenowych.

Hypertech Bronco Sport
Hypertech Bronco Sport, fot. mat. prasowy

Bronco: Wyjątkowe wsparcie dla sportów plażowych i ekstremalnych

Twórca: WARN Industries

Wyposażenie: 2,7-litrowy silnik EcoBoost, Wildtrak, Oxford White

Bronco Extreme Beach firmy WARN daje możliwość pokonywania trudnego terenu, na przykład do łowisk oddalonych od cywilizacji oraz możliwość przewiezienia ryb złowionych przez cały dzień. Dzięki rozwijanej markizie, skrzyni na wędki, wzmocnionej osi DANA D60 z przekładnią o przełożeniu 5,38 i lodówce Indel B, kierowcy mogą przebywać na zewnątrz przez cały dzień i całą noc. Jednocześnie oni bawią się świetnie, a złowione ryby pozostają w chłodni.

Sema Show 2022
Fot. mat. prasowy

Bronco: Samochód serwisowy

Twórca: ARB

Wyposażenie: 2,7-litrowy silnik EcoBoost, napęd 4×4, Wildtrak, Oxford White

Jako samochód serwisowy SUV Bronco firmy ARB czerpie inspirację z wytrzymałych i wszechstronnych samochodów medycznych, których używano na początku XX. wieku i nadaje ich koncepcji nowoczesnego stylu. Rurowe drzwi, sprężarka powietrza pod maską, mocowanie podnośnika na drzwiach bagażnika, wyciągarka i listwa świetlna LED nad przednią szybą gwarantują, że ta wersja Bronco może poruszać się w każdym terenie.

ARB Bronco
ARB Bronco, fot. mat. prasowy

Maverick: Uliczna ciężarówka

Twórca: Grupa LEER

Wyposażenie: 2,5-litrowy hybrydowy zespół napędowy, napęd na przednie koła, Lariat, Carbonized Grey

Pick-up Ford Maverick opracowany przez firmę LEER to prawdziwa półciężarówka zaprojektowana zarówno dla hobbystów, jak i profesjonalistów, którzy szczycą się tym, że mogą robić wszystko i wszędzie. Własne źródło zasilania, skrzynka narzędziowa i bagażnik dachowy zwiększają już i tak ogromne możliwości przechowywania. Panele słoneczne opracowane przez Ford Research i Advanced Engineering, zapewniają zasilanie wielu narzędzi.

LEER Maverick
LEER Maverick, fot. mat. prasowy

F-150 Lightning: szwajcarski scyzoryk

Twórca: Tjin Edition / Thule

Wyposażenie: Akumulator o rozszerzonym zasięgu, napęd na cztery koła, SuperCrew, Lariat

Pick-up F-150 Lightning zaprezentowany przez Tjin Edition to uniwersalny samochód, który daje kierowcom możliwość odkrywania bez obaw nowych, ekscytujących przestrzeni. Możliwość ładowania akumulatora za pomocą energii słonecznej, przenośna sprężarka powietrza, lodówka, schowek na konsoli, przednie i tylne fotele Recaro oraz akcesoria firmy Thule sprawiają, że pick-up F-150 Lightning Tjin Edition jest idealnym samochodem na weekendowy wypad za miasto, terenową wyprawę lub na przejażdżkę z rodziną czy przyjaciółmi. Dwa elektryczne rowery Super73 zamontowane z tyłu zapewniają znakomite osiągi i są idealne dla osób, które jazdę na dwóch kółkach cenią sobie równie mocno, jak podróżowanie na czterech kołach.

Tjin Ford Lightning
Fot. mat. prasowy

F-150 Lightning: Samochód bezpieczeństwa

Twórca: Real Truck / Motor City Solutions

Wyposażenie: Akumulator o rozszerzonej pojemności 131 kWh, AWD, SuperCrew, XLT, Iconic Silver

Pick-up F-150 Lightning jako samochód bezpieczeństwa opracowany przez firmę Real Truck oferuje ogromne możliwości zarówno pod względem osiągów, jak i wszechstronności. Wyposażony jest w sprężarkę powietrza, pneumatyczne zawieszenie, płyty pod koła ułatwiające wyjazd z grząskiego podłoża, fotele Recaro, a także w skrzynkę z narzędziami i sprzęt spawalniczy. Ten model F-150 Lightning sprawdza się równie dobrze na drodze oraz jako samochód bezpieczeństwa podczas terenowego rajdu Baja. F-150 Lightning przygotowany przez firmy Real Truck oraz Motor City Solutions jest wyposażony w pokrywę Retrax skrzyni ładunkowej z systemem szyn, poprzeczkami i dodatkowymi kołami Raptor. Podwozie pick-upa chroni dodatkowa osłona pod silnikiem. Grafika Kay Automotive – inspirowana barwami Bronco Desert Racer – sprawia, że ​​samochód bezpieczeństwa na bazie Forda F-150 Lightning prezentuje się okazale i jest jedyny w swoim rodzaju.

Real Truck Ford F150
Fot. mat. prasowy

F-150 PowerBoost Hybrid: Jazda terenowa bez ograniczeń

Twórca: BDS Suspension

Wyposażenie: 3,5-litrowy zespół napędowy PowerBoost Hybrid, napęd 4×4, SuperCrew, Platinum, Agate Black

Pick-up F-150 PowerBoost Hybrid firmy BDS Suspension stanowi idealne połączenie technologii i osiągów w terenie. Sprężarka powietrza, zestaw naprawczy WARN, apteczka i schowek na konsoli sprawiają, że samochód jest przygotowany na wszystko, co może przytrafić się na szlaku. Wyposażony w pokładową ładowarkę Pro Power Onboard o mocy 7,2 kW, F-150 PowerBoost Hybrid firmy BDS Suspension zapewnia optymalne rozwiązanie do jazdy w terenie.

Ford F-150 Hybrid
Fot. mat. prasowy

Transit: Cyfrowy nomad

Twórca: John Pangilinan

Wyposażenie: 3,5-litrowy silnik EcoBoost, SRW, napęd na cztery koła, furgon z wysokim dachem i długim rozstawem osi, Abyss Grey

Dostawczy Transit Digital Nomad zaprezentowany przez firmę Johna Pangilinana nadaje nowego znaczenia słowu „mobilność”. Wyposażony w sprężarkę powietrza, zestaw pomocy w terenie, wysuwaną kuchnię, lodówkę oraz rozwijaną markizę, Transit Pangilinan jest w pełni sprawnym samochodem terenowym wyposażonym we wszystko, co niezbędne do długich podróży w terenie.

Bronco: Terenowe osiągi

Twórca: SEMA Businesswomen’s Network

Wyposażenie: silnik 2,7 litra, automatyczna skrzynia biegów, napęd 4×4, 4-drzwiowy, Wildtrak, Iconic Silver

Bronco SEMA Businesswomen’s Network to wytrzymały i wszechstronny samochód terenowy z przełożeniem 4,70 obydwu osi oraz wyposażony w wyciągarkę WARN, dwuosobowy namiot Yakima, montowany z tyłu podnośnik ARB i stuningowany przez Forda. Zespół złożony z ponad 250 kobiet z różnych środowisk i prezentujących różne umiejętności – w tym pięciu duetów, w skład których wchodziły mama z córką – zaprojektował ten wyjątkowy samochód terenowy.

SBN Bronco
Fot. mat. prasowy

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ