Toyota Aygo X najpopularniejszym małym autem wśród osób prywatnych

Toyota Aygo X
Toyota Aygo X, fot. mat. prasowy

Nowy model Aygo X w pierwszym pełnym miesiącu obecności na rynku zarejestrował 402 samochody. Od razu zajął drugie miejsce w segmencie. Łącznie na drogi wyjechało do tej pory 425 egzemplarzy. Tegoroczny wynik jego poprzednika, modelu Aygo, wynosi 546 aut. Łącznie przekłada się na 22,2-procentowy udział Toyoty w segmencie A i daje marce drugie miejsce. Wśród klientów indywidualnych Aygo X był w maju najpopularniejszym małym autem z wynikiem 293 zarejestrowanych egzemplarzy.

Yaris jest najczęściej rejestrowanym autem miejskim, z wynikiem 676 egz. w maju i 5 313 od początku roku. Jego udział w segmencie wynosi 27%. Yaris Cross zajął w swoim segmencie w maju trzecie miejsce (413 aut) i drugie, licząc od początku roku (2 798 aut). 14,5% miejskich crossoverów to egzemplarze tego modelu.

Toyota Aygo X
Fot. mat. prasowy

Wśród aut kompaktowych pierwsze miejsce zajmują zarówno Corolla (segment C), jak i Toyota C-HR (segment C-SUV). Średniej wielkości sedan Camry zanotował w maju 158 rejestracji (7. miejsce) i 1 386 egz. w ciągu pięciu miesięcy (4. miejsce). RAV4 jest drugim najpopularniejszym SUV-em średniej wielkości z wynikami 1 039 egz. w maju i 5 205 aut od stycznia do maja. Liczba rejestracji Highlandera skoczyła w minionym miesiącu aż o 86% rok do roku do poziomu 171 aut. Daje mu to trzecie miejsce wśród dużych SUV-ów. 797 egzemplarzy zarejestrowanych od początku roku to także trzeci najlepszy wynik w segmencie.

Toyota najpopularniejsza wśród klientów indywidualnych i flotowych

Toyota jest najchętniej wybieraną marką zarówno przez klientów flotowych, jak i indywidualnych. Firmy zarejestrowały w maju 4 409 samochodów marki, a osoby prywatne 2 038 aut. Od stycznia do maja jest to odpowiednio 23 192 egz. i 10 042 egz.. Przekłada się to na udziały w tych częściach rynku odpowiednio 16,2% oraz 18%.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ