Toyota Proace City: Ponad 10 000 egzemplarzy samochodu trafiło do polskich klientów

Toyota Proace City
Fot. mat. prasowy

Toyota Proace City błyskawicznie zdominowała polski rynek. Auto, które zadebiutowało w styczniu 2020 roku, od kilkunastu miesięcy jest najpopularniejszym samochodem w swoim segmencie.

Według danych PZPM tylko w pierwszym półroczu zarejestrowano prawie 2 000 egzemplarzy – to ponad dwa razy więcej niż drugiego najpopularniejszego kombivana. W czerwcu 2022 roku łączna sprzedaż Proace’a City w Polsce, licząc od stycznia 2020 roku, wyniosła 10 118 egzemplarzy.

Toyota Proace City sprzedaż
Toyota Proace City, fot. mat. prasowy

Toyota Proace City poszerzyła gamę użytkowych samochodów marki. Jest dostępna w dwóch praktycznych odmianach – osobowej Verso i dostawczej furgon. W wariancie osobowym sprzedano 5 386 egzemplarzy, a 4 732 auta to dostawcze furgony. Obie występują w dwóch długościach nadwozia, z różnymi silnikami do wyboru i łącznie w 6 wersjach wyposażenia dostosowanych do potrzeb konkretnych grup klientów.

Najpopularniejsze wersje Toyoty Proace City

Większość klientów sięga po silniki Diesla 1.5 D-4D o mocy 100 lub 130 KM – w przypadku odmiany dostawczej jednostki wysokoprężne napędzają 93% sprzedanych egzemplarzy, a w odmianie Verso 75% aut. Najpopularniejszy wybór dla furgonu to silnik 1.5 100 KM, a dla auta osobowego – 1.5 130 KM. W gamie dostępny jest także silnik benzynowy 1.2 D-4T o mocy 110 KM, a dla wersji dostawczej także elektryczny silnik o mocy 136 KM.

Nabywcy Proace’a City Verso częściej wybierają standardową długość nadwozia (62% sprzedanych aut), natomiast popularność wersji Standard i Long wśród klientów sięgających po furgony rozkłada się po połowie.

Najczęściej wybieraną konfiguracją wyposażenia dostawczego Proace’a City jest wersja Active. Model ten jest dostępny w trzech wersjach – podstawowej Active, wyższej Comfort oraz w 5-miejscowej wersji Furgon brygadowy Active dostosowanej do przewozu pracowników i sprzętu. W przypadku Proace City Verso klienci najchętniej sięgają po najwyższą wersję Family (47% aut). Podstawowa wersja Combi jest wybierana dla 21% sprzedawanych egzemplarzy, a średnia wersja Business dla 32% egzemplarzy.

Toyota Proace City 2022
Toyota Proace City, fot. mat. prasowy

Proace City to jeden z trzech modeli z gamy Toyota Professional, w której znajdują się także średniej wielkości van Proace dostępny w trzech długościach nadwozia oraz terenowy pick-up Toyota Hilux. Sieć Toyota Professional zajmująca się sprzedażą aut użytkowych i obsługą firm składa się zarówno z odrębnych salonów jak i z wyspecjalizowanych działów we wszystkich stacjach dealerskich Toyoty.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ