Toyota Trailhunter Concept na targach SEMA 2022. Nowa gama wyprawowych samochodów terenowych

Toyota Trailhunter Concept
Fot. mat. prasowy

Toyota zaprezentowała na targach SEMA 2022 w Las Vegas prototypowego pick-upa Trailhunter Concept. Jest to zapowiedź nowej linii samochodów terenowych przystosowanych do dalekich podróży z dala od cywilizacji. SEMA to najważniejsza na amerykańskim rynku wystawa modyfikowanych samochodów i tuningu, która co roku przyciąga wielu pasjonatów off-roadu.

Koncepcyjny pick-up Trailhunter pokazuje, jak może wyglądać nowa gama fabrycznych terenówek, które niedługo trafią wraz z akcesoriami do autoryzowanych dealerów Toyoty w Stanach Zjednoczonych. Linia Trailhunter została opracowana z myślą o overlandingu. To znaczy z myślą o dalekich wyprawach terenowych, podczas których samochód powinien zapewnić podróżnikom jak największą samowystarczalność. Samochód, który zadebiutował na Specialty Equipment Market Association Show (SEMA) 2022 w Las Vegas, otrzymał zawieszenie i zderzaki dostosowane do długotrwałej jazdy z dala od asfaltu. Otrzymał także nowe osłony podwozia, bagażnik dachowy, dodatkowe oświetlenie, lodówkę, namiot dachowy i inne akcesoria.

Toyota Trailhunter Concept
Fot. mat. prasowy

Modele z linii Trailhunter to połączenie trwałości i niezawodności. Z tego słyną terenowe samochody Toyoty, ze zwiększonymi możliwościami off-roadowymi i zabezpieczeniami przed uszkodzeniami pojazdu w trudnych warunkach. Auta mają też większą ładowność i otrzymały wiele funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających przechowywanie ekwipunku i dostęp do niego w czasie podróży. Twórcy projektu wzięli pod uwagę zarówno sprzęt kempingowy i przedmioty codziennego użytku, jak i części zapasowe oraz narzędzia. Wszystko co potrzebne do funkcjonowania z dala od cywilizacji, bez dostępu do sieci energetycznej, sklepów czy warsztatów samochodowych.

Toyota Trailhunter Concept na targach SEMA

„Samochody terenowe w wersji Trailhunter zostaną fabrycznie wyposażone w części i akcesoria, które umożliwiają komfortowe podróżowanie przez trudno dostępne tereny” – powiedziała Lisa Materazzo, wiceprezes Toyota Division Marketing. – „Będą to oczywiście najbardziej zaawansowane samochody do overlandingu, jakie można będzie kupić w autoryzowanym salonie. Auta terenowe Toyoty są znane z najwyższych standardów jakości, trwałości i niezawodności, dlatego stanowią doskonały fundament do budowy samochodów wyprawowych”.

Toyota Trailhunter Concept
Fot. mat. prasowy

Linia Trailhunter obejmie pick-upy i terenowe SUV-y z amerykańskiej gamy Toyoty. Szczegółowe informacje na jej temat poznamy z pewnością w przyszłym roku. Inżynierowie marki zaprojektują od podstaw każdy model. Lista modyfikacji i wyposażenia zostanie oparta na oczekiwaniach doświadczonych podróżników i entuzjastów overlandingu.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nie wchodź na czerwonym

Nie wchodź na czerwonym świetle!

Pośpiech, nieuwaga, nieprawidłowa ocena odległości od nadjeżdżającego pojazdu czy zwykła brawura – to wszystko mogą być powody wejścia pieszego na jezdnię przy czerwonym świetle. W