Valtteri Bottas na ulicach Mediolanu: filmowy hołd Alfa Romeo F1 Team Orlen na 100-lecie toru Monza

Valtteri Bottas Alfa Romeo
Fot. mat. prasowy

W tygodniu rozgrywek Grand Prix na torze Monza, do mediów społecznościowych marki i na kanał YouTube, trafia pełna wersja niezwykle widowiskowego filmu nakręconego na najsłynniejszych ulicach Mediolanu. Występuje w nim bolid Alfa Romeo F1 Team Orlen z Valtterim Bottasem za kierownicą. Ten fascynujący film jest pierwszym z wielu hołdów mediolańskiej marki składanym z okazji 100. rocznicy powstania toru Monza, ikony włoskich sportów motorowych, mocno związanej ze sportową historią Alfy Romeo.

Do oficjalnych kanałów Alfa Romeo w mediach społecznościowych i na YouTube trafił fascynujący film, w którym jednomiejscowy bolid Alfa Romeo F1 Team Orlen przemierza ulice Mediolanu. Film powstał, aby uczcić sportową więź łączącą markę i jej rodzinne miasto z legendarnym torem Monza, który w tym roku kończy 100 lat. To wyjątkowy i niekonwencjonalny hołd dla włoskiego sportu motorowego i jednej z jego najsłynniejszych „świątyń” na świecie.

Tor wyścigowy Monza to nie tylko tor, na którym odbywa się Grand Prix Włoch. Jest to również tor, na którym 3 września 1950 roku Nino Farina, za kierownicą Alfetty 158, zdobył dla marki Alfa Romeo pierwszy w historii tytuł mistrza świata Formuły 1. Prawdziwa i nierozerwalna więź między Alfą Romeo a Monzą została w tym roku odnowiona.

24 czerwca br., bolid Formuły 1 prowadzony przez fińskiego kierowcę Valtteriego Bottasa, pojawił się na ulicach Mediolanu i w symbolicznych miejscach włoskiej metropolii: na Piazza Duomo, Piazza San Babila, Porta Nuova, w okolicach majestatycznego Dworca Centralnego, w dzielnicy CityLife, Portello, gdzie w 1910 roku znajdował się pierwszy zakład produkcyjny Alfy Romeo. Więź marki z Mediolanem jest bardzo silna i trwa od samego początku. To właśnie tutaj, 112 lat temu, pod nazwą Anonima Lombarda Fabbrica Automobili powstała marka Alfa Romeo, dając początek autentycznej i pełnej pasji legendzie motoryzacji i sportu.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ