Zwycięzcy Lexus Design Award 2023 stworzyli w pełni funkcjonalne prototypy swoich projektów

Lexus Design Award 2023
Fot. mat. prasowy

Laureaci konkursu Lexus Design Award 2023 opracowali już prototypy swoich nagrodzonych projektów. W tworzeniu urządzeń otrzymali merytoryczne wsparcie renomowanych projektantów w roli mentorów.

Mentorami młodych projektantów byli w tym roku Marjan van Aubel, Yuri Suzuki, Sumayya Vally oraz Joe Doucet Prototypy zostaną zaprezentowane na wystawie Lexusa podczas Milan Design Week 2023. Konkurs Lexus Design Award dla młodych projektantów to okazja, by zaprezentować swój talent przed międzynarodowym audytorium i rozwinąć umiejętności pod okiem doświadczonych mentorów.

Zwycięzcy tegorocznej, 11. edycji konkursu otrzymali unikalną szansę zbudowania prototypów swoich projektów przy osobistym wsparciu doświadczonych mistrzów designu. Czworo laureatów przez kilka tygodni brało udział w ekskluzywnych sesjach. Podczas nich ich pomysły przekształcono w dopracowane, w pełni funkcjonalne produkty, służące poprawie jakości życia ludzi.

W edycji 2023 mentorami dla młodych artystów są holenderska projektantka Marjan van Aubel, która w swoich pracach koncentruje się na nowych sposobach użytkowania paneli słonecznych, japoński artysta, projektant i muzyk Yuri Suzuki, architektka z RPA Sumayya Vally oraz Joe Doucet, wielokrotnie nagradzany amerykański projektant.

W swojej pracy z laureatami Sumayya Vally skupiła się na badaniach rozwojowych oraz dopracowywaniu produktów pod względem praktyczności dla użytkownika. Natomiast Yuri Suzuki na designie. Wszyscy uczestnicy potwierdzili, że rady mentorów pomogły im rozwinąć potencjał swoich projektów.

Lexus Design Award 2023

Każdy z uczestników programu mentoringu zbudował prototyp innowacyjnego urządzenia o istotnych walorach praktycznych i ekologicznych. Pavels Hedström stworzył przenośne urządzenie Fog-X, które wyłapuje mgłę i zmienia ją w wodę pitną. Mieszkający w Danii projektant ze Szwecji będzie z niego korzystał podczas podróży przez pustynię Atacama w Chile. Projekt powstał z myślą o ludziach, którzy żyją z dala od źródeł wody pitnej i mają do niej ograniczony dostęp.

Lexus Design Award 2023
Fot. mat. prasowy

Jiaming Liu z Chin opracował Print Clay Humidifier – nieelektryczny nawilżacz powietrza stworzony w technologii druku 3D z przetworzonych odpadów ceramicznych. Zainspirowały go jego doświadczenia z dzieciństwa, gdy mieszkał w budynku z betonu i twardej gliny. Podczas letnich upałów dorośli polewali ściany mieszkania wodą, aby schłodzić pomieszczenia. Jego projekt jest obecnie testowany pod kątem najbardziej optymalnej tekstury i konstrukcji.

Vincent Lai i Douglas Lee, pochodzący z Singapuru i Kanady właściciele studia Temporary Office, zostali laureatami konkursu. Zaprezentowali pracę Touch the Valley. Ich prototyp to trójwymiarowe topograficzne puzzle, które pomagają osobom niedowidzącym poznać otoczenie. W zwycięskim projekcie połączyli doświadczenie w wykonywaniu modeli 3D oraz zainteresowanie grami planszowymi.

Koreańczycy Kyeongho Park i Yejin Heo znaleźli się w gronie laureatów z projektem Zero Bag. To opakowanie na odzież, które rozpuszcza się w wodzie i działa jak detergent, usuwający chemikalia z ubrań przed pierwszym użyciem.

Prototypy zwycięzców

Wszystkie cztery prototypy tegorocznych zwycięzców Lexus Design Award zostaną zaprezentowane publicznie na wystawie Lexusa w Superstudio Più. Odbędzie się to podczas Milan Design Week 2023, trwającego od 17 do 23 kwietnia. Dzień prasowy odbędzie się 17 kwietnia przed publicznym otwarciem. Będzie im towarzyszyć nowa instalacja artystyczna Shaped by Air autorstwa Suchi Reddy. Jej inspirację zaczerpnięto designem Lexusa.

PUBLIKUJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

OSTATNIE POSTY

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

KATEGORIE

On Key

ZOBACZ RÓWNIEŻ